Würden Sie gerne auf diese Nachricht reagieren? Erstellen Sie einen Account in wenigen Klicks oder loggen Sie sich ein, um fortzufahren.

Alevilere neden Camiye gitmiyorsun sorusu?

Nach unten

Alevilere neden Camiye gitmiyorsun sorusu? Empty Alevilere neden Camiye gitmiyorsun sorusu?

Beitrag  Admin Sa Jan 05, 2008 11:32 am

Niye Camiye Gitmiyorsunuz?

-- Madem Yeryüzü Benim Mabedim Diyor Yüce Allah; Niçin Camiye de gelmiyorsunuz? Ne farký var cemevinden iki yerdede Allahý anmýyormusunuz..

-- Efendim Hz. ali cami de þehit oldu, Bu yüzdendir vs. vs..

1 Camide de,cemevinde olduðu gibi, Aþk ile Allah'a yakarma varmýdýr,''el ele el hakka'' inancý var mýdýr?

2 Camide de,cemevinde olduðu gibi,Gözyaþý var mýdýr,Hz. Hüseyin aþkýna gözyaþý döküyor musunuz? Hz. Peygamberin masum ve pak olduðuna iþaret ettiði ehlibeyt ve onun devamý oniki imamlarýn isimlerini anýyormusunuz?

3 Bizler Mürþid-i Kamil dedeleri yani Evlad-ý Resullere onlarýn ceddine ikrar vermiþiz.. Cemevinde de posta onlarý temsilen otururlar.. Camide ise Diyanetin paralý paralý Hocalarý vaaz veriyor.. Ehlibeyt i býrakýpta ,Paralý Hocalarýmý rehber edinelim..
Unutmayalým ki dedeler bu yolu ''gönüllü'' olarak bir kýrýk sazlarý ile getirdiler..Cami hocalarýna 2 ay maaþ vermeyin bakalým ne oluyor...

4 Camide de cemevlerinde olduðu gibi ''RAZILIK'' varmýdýr? Bizler hakkýn huzuruna kul hakký ile çýkmamak için hesabýmýzý bu dünya da görürüz,yani ''Ölmezden evvel,ölürüz''..Camide de bu var mýdýr?

5 Camilerde de cemevinde olduðu gibi ''adam öldürenler,nefsi için karýsýný boþayanlar,kýsaca bu gibi aðýr suçlarý iþlemiþ yol düþkünleri giremez,'' bu Cami için de geçerli mi?

6 Cem evinden çýkan biri diri diri adam yakmaz,adam kesmez,can incitmez.. Camiden çýkanlar bunu yapýyorlar mý?

Sesinizi duyar gibiyim ''HAYIR''

Yarabbi aþkýn ver bana,ben beni bilmiyeyim
Her nereye bakar isem,orda seni göreyim.. ( seyidnizamoðlu)

Kýsaca bu yüzden camiye gitmiyoruz..

Not: Bu bir alintidir ondan dolayi sizlerin düsüncelerini ögrenmek istiyorum, siz bu konuda nasil cevap verirdiniz?

Saygilar Admin
Admin
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 124

https://aleviler.forumieren.de

Nach oben Nach unten

Befugnisse in diesem Forum
Sie können in diesem Forum nicht antworten